O mně

„MUDr. Roman Kerekeš vystudoval 1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Následně složil atestaci z vnitřního lékařství a specializaci z kardiologie. Je držitelem licence pro diagnostickou intervenční kardiologii a jícnovou echokardiografii. Pracoval jako kardiolog v Kardiocentru Fakultní nemocnice Ostrava a Nemocnice Podlesí Třinec. V roce 2013 se stal provozovatelem ambulantního zařízení Kardio-Vinohradská na Praze 3. Od roku 2008 je softwarovým vývojářem pro zařízení společnosti Apple a jeho edukační aplikace získali řadu ocenění v kategorii Healthcare obchodu AppStore. Je členem MENSA ČR. Od roku 2016 je poradcem Adama Vojtěcha pro oblast financování zdravotnictví a členem pracovní skupiny pro vývoj a legislativu e-Health MZ ČR. Ve volném čase se věnuje kiteboadingu, lyžování a snowkitingu.“

Narodil jsem se v roce 1969 na moravsko-slovenském pomezí ve Skalici. Ve svých 18 letech jsem úspěšně absolvoval přijímačky na medicínu a přestěhoval jsem se do Prahy na Žižkov. Tehdy v době rozvinutého socializmu se kolej jmenovala 5. května, neboli Páťák. Na Páťáku tehdy bydleli pouze medici a Žižkov s tradičními hospůdkami byl pro studenty ráj.

Ve skalickém nářečí se říká: „Skalica je pjekné mjesto“. Něco na tom pravdy bude 🙂

1. lékařskou fakultu Univerzity Karlovy jsem dostudoval v roce 1993 a po absolvování povinných stáží jsem složil atestaci z vnitřního lékařství I. stupně. Současně jsem pracoval jako asistent na Oddělení biokybernetiky Ústavu Patologické fyziologie UK, kde jsem učil mediky.

Psal se rok 1992 a náš kruh 5104 stážoval na klinice U Apolináře gynekologii a porodnictví. Dnes, kromě jednoho spolužáka, pracujeme všichni jako lékaři v Čechách. Tehdy ještě nebyla móda odcházet po škole do zahraničí. Dokonce i Abdul z Jemenu (horní řada) co s námi studoval, pracuje dodnes na záchrance v Hradci Králové 
😃

Vždy jsem se zajímal o informační a moderní technologie. Kardiologii jsem si jako nadstavbový obor vybral právě proto. Kardiologie napředuje mílovými kroky a kloubí se zde medicína s výpočetní technikou, zobrazovacími metodami nebo intervenčními operačními postupy.

Ve Fakultní nemocnici v Ostravě byl tehdy skvělý tým pod vedením Doc. Tošovského a proto jsem se rozhodl přestěhovat se na Moravu a na pracovišti zdejšího kardiocentra absolvovat předatestační přípravu. Svého rozhodnutí jsem nelitoval. Psal se rok 2001 kdy ve spolupráci se svým mentorem, vedoucím kardiologem Slávkem Januškou, jsme začali vydávat první multimediální učebnice kardiologie, tehdy ještě na CD nosičích. Následovali další tituly z jiných oborů jako diabetologie, interna, gastroenterologie nebo neurologie.

V roce 2000 jsem se učil na ostravské angiolince katetrizovat (diagnostikovat a léčit infarkty). Slávek Januška je skvělý lákař a učitel. Dnes už tu čepici nepotřebuje 😀 [intervenční kardiologie FN Ostrava]

V roce 2008 proběhla ve světě s nástupem chytrých telefonů malá revoluce. Stalo se téměř neuvěřitelné. Najednou bylo možné bez problémů publikovat naše edukační projekty po celém světě. Trh se otevřel a my jsme přešli na CD nosičů na mobilní aplikace. V mé firmě REKESh Comp jsem se ze softwarového inženýra CD projektů stal software developer pro zařízení společnosti Apple a naše edukační aplikace získali i ocenění v kategorii Healthcare v obchodu AppStore.

Kerekes R, Bauch T, Januska J. CARDIO3® Comprehensive Atlas of Echocardiography (ISBN 80-969114-8-1). Tato populární učebnice echokardiografie pro lékaře, které jsem editorem, byla vybrána společností Apple do sekce Medical Educational Apps v AppStore. Najednou jsme se ocitli mezi takovými vydavateli jako Elsevier, Mosby nebo American College of Cardiology. 

V roce 2013 se stal provozovatelem ambulantního zařízení Kardio-Vinohradská na Praze 3 a přesunul jsem se i s manželkou do Prahy.

V roce 2015 jsme získali při celostátním hlasování pacientů ocenění Ordinace roku v kategorii ambulantní specialisté.

Jsem členem MENSA ČR.

Od roku 2016 jsem poradcem Adama Vojtěcha pro oblast financování zdravotnictví a členem pracovní skupiny pro vývoj a legislativu e-Health MZ ČR.

Ve volném čase se věnuje kiteboadingu, wakeboardingu, lyžování a snowkitingu. Dále mně baví grafický design, foto a videoprodukce.

Milos Beach na Lefkádě (Řecko) je oblíbená lokalita pro kiteboarding. 24 hodin autem z Prahy, ale ta cesta stojí za to.

Jsem autorem několika monografií a článků z oblasti kardiologie.